Pomoc materialna

Laureaci stypendium im. Zofii i Jana Włodków na rok akademicki 2024/2025

14.09.2024

Wybrano laureatów stypendium im. Zofii i Jana Włodków

Stypendium w wysokości 1000 złotych miesięcznie, wypłacane przez okres dwóch semestrów, zostało ustanowione przez Fundację im. Zofii i Jana Włodków w 2023 roku. Celem stypendium jest finansowe wsparcie dla studenta kształcącego się na studiach II stopnia Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, na kierunkach z dziedziny nauk rolniczych, przyporządkowanych do dyscyplin wiodących rolnictwo i ogrodnictwo lub zootechnika i rybactwo, którego praca dyplomowa dotyczy tematów z zakresu: technologii polowej produkcji roślinnej, technologii chowu i hodowli zwierząt gospodarskich lub technologii produkcji warzyw i wieloletnich upraw ogrodniczych, mających potencjalny wpływ na innowacyjność sektora rolnego.

W roku akademickim 2024/25 o stypendium ubiegało się sześciu studentów. Dnia 13 września 2024 r. komisja w składzie:

• dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK – Prorektor ds. Kształcenia, pełniący funkcję Przewodniczącego komisji;
  • Rafał Slaski – Prezes Fundacji im. Zofii i Jana Włodków;
  • prof. dr hab. inż. Bogdan Kulig – Dziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego;
  • dr hab. inż. Agnieszka Kiełkowska, prof. URK – Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa;
  • dr hab. inż. Magdalena Socha, prof. URK – Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt.

podjęła decyzję o przyznaniu trzech stypendiów następującym osobom

• Pani Marii Kucharskiej – studentce kierunku technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych,
  • Panu Piotrowi Martyce – studentowi kierunku biotechnologia,
  • Panu Marcinowi Stefańczykowi – studentowi kierunku rolnictwo.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.