Październik 2020
Udostępnij:

„SŁUŻBA ZDROWIA. CZY MIESZKAŃCY KRAKOWA I MAŁOPOLSKI MOGĄ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE?”


Małopolska i Kraków w ostatnich tygodniach są liderem rankingów, w których nikt nie chce być pierwszy. Statystyki zachorowań na Covid-19 są dla naszego regionu szczególnie niekorzystne. W odpowiedzi na zaistniałą, niezwykle trudną sytuację w naszym Mieście, Regionie czy Kraju, a nawet na całym Świecie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Krakowskie Stowarzyszenie Edukacji „EKONOMED”, Centrum Polityk Publicznych oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie i Collegium Medicum UJ, razem z Władzami samorządowymi Miasta i Województwa organizują debatę poświęconą walce z pandemią koronawirusa.

- Epidemia uderza w nasze zdrowie, ale tak samo mocno dotyka naszego życia społecznego: zmienia funkcjonowanie gospodarki, więzi społeczne, przyzwyczajenia i zwyczaje. Ograniczenie jej negatywnych skutków w różnych proporcjach zależy od systemu opieki zdrowotnej, władz samorządowych, naukowców, liderów opinii, ekspertów - mówi prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, organizator spotkań. - Naszą ideą jest wymiana myśli różnych środowisk związanych z walką z pandemią. Również tych odpowiedzialnych za logistykę, gospodarkę, rozwój miasta i regionu, uwzględniająca to, z czym dziś się zmierzamy.

Goście-paneliści debaty „SŁUŻBA ZDROWIA. Czy mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?”:
*    Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
*    dr hab. Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
* Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
*    prof. Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum
Prowadzącym będzie red. Jacek Bańka, a do debaty wprowadzi prof. Stanisław Mazur, rektor UEK

Termin: czwartek, 29 X 2020, godz. 16.00

Transmisja na żywo na kanale YouTube Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz na stronie www.uek.krakow.pl

Poniżej podajemy bezpośredni link do debaty:
DEBATA


Przed rozpoczęciem debaty przeprowadzany jest sondaż dotyczący tematów, które zostaną poruszone w trakcie spotkania. Zachęcamy do udziału w tym "badaniu".

Link do kwestionariusza: KWESTIONARIUSZ

Spotkanie „SŁUŻBA ZDROWIA. Czy mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?” to pierwsza z cyklu debat „Przemyśleć Kraków i Małopolskę. Perspektywa 2030.” inicjowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzonego we współpracy z władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami wyższymi, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla miesz-kańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypraco-wania rozwiązań nowych - z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.

Partnerem Debat są również Radio Kraków oraz TVP 3 Kraków.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
al. Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 633 13 36
12 633 62 45
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka
helpdeskURK tel.: 4444
helpdeskURK e-mail: helpdeskURK[a]urk.edu.pl
© 2020 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki URK